Gamehall'a Hoşgeldiniz

Burada Oyunlarla İlgili Konuşabilir, Oyun Ekleyebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Arkadaşımla Benim Masalım

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
Misafir
avatar


MesajKonu: Arkadaşımla Benim Masalım   Çarş. Haz. 03, 2009 9:20 pm

Bir varmış, Bir yokmuş.Evvel zaman içinde kalbur saman içinde,
Bir zamanlar SİHİRLİ DÜNYA adında bir dünya varmış.Bu Dünyada Bir Krallık varmış ki,, Güzelce geçinip giden bir aile gibiymiş Adıda IŞIK ve İYİLİK Krallığıymış..Ama bir Krallık varmış ki, hep kötülük yaparmış Adıda KARANLIK ve KÖTÜLÜK Krallığıymış.İşte böyle bir zamanda İYİLİK Krallığındaki Kral ve Kraliçenin 2 Güzelimi güzel tam prenses gibi kızları olmuş.Birinin adına HayalSu diğerinin adına ise Selena koymuşlardı. Aslında ikiz olmaları gerekirken, HayalSu abla olmuştu. Hemde 1 yaş büyük. Çok güzel geçiniyorlardı.O zamanlarda da İYİLİK ve KÖTÜLÜK krallığının savaşları oluyordu.Kral ve Kraliçe Çocukları için çok endişeleniyorlardı.Ve bu nedenle Çocuklarını Komşu krallığa gönderdiler.Orasıda iyilik doluydu. Kızlar 3 yaşından 6 yaşlarına kadar orda durdular. Çünkü orda teyzeleri vardı.Teyzesinin kızlarıyla oynadılar, eğlendiler...Hayal Su 6 Selena 5,5 yaşındaydı.Onların okula gitmeleri, sihir ve iyiliği öğrenmeleri lazımdı.Bu yüzden teyze onları kendi krallıklarına götürdü.Kızlar annelerini evlerini çok özlemişlerdi.
Artık okula gidiyolardı.Ama HayalSu çok üzgündü.Ama bunun nedenini Selena da bilmiyordu.Acaba HayalSu'nun sorunu neydi?Selena sordu ama HayalSu konuşmadı.Onu zorlıyınca Hayal anlatmaya başladı:
-Evet Selena. Yakın bir zaman sonra mevzunlar töreni denen bir şey olacakmış.Ve bizde bu törene davetliyiz.Aslında tüm okul.Ve bu törende başaranlar diğer rütbeye çıkmaya hak kazanacaklar.İşte bu yüzden.
Selena: Bu yüzdenmi? Ama sençok akıllı ve yeteneklisin.Bu törene girmeye ve bir üst rütbeye girmeye hak kazanmış olmalısın değil mi?
Hayal anlatmaya başlar:
-Evet.Ama ya sen? Seni burada yanlız başına bırakamam.Zaten okulda yatılı.Annemlerden çok uzaktayız.Ve 11 yaşımıza kadar burada duracağız...
Selena tüm herşeyi anlar ama artık çok geç.Artık kendini nasıl geliştirecek?Bir üst rütbeye çıkmak için 1 ay yetmezdi ki?
Selena bunları HayalSu'ya anlattı. HayalSu:
-Evet kardeşim 1 ay dediğimiz şey çok uzun bir zamandır.Ve bu süre içerisinde kendini geliştirebilirsin...
Selena: Gerçektenmi ablacığım? Gerçekte yapabilirmiyim?
HayalSu:Elbette!
Ve böylece 1 ay geçti.Selena kendisini ablası kadar olmasada geliştirmişti ve bir üst rütbeye geçmeye hak kazanmıştı.HayalSu'nun yüzü gülüyordu.Artık onlarında sihir güçleri vardı.Ve eğitime başladılar. Eğitim 3 Yıllık olacaktı.Eğitim çok zordu.Ama kardeşler bu eğitimi başarıyla tamamladılar.Artık HayalSu 9, Selena 8,5 yaşındaydı.
Ve 2. ve son eğitimi yapılıyordu.Aslında 3.Eğitim.Çünkü ilk girdikleri mevzun olma töreninden önceki zamanlar da sayılıyor.
Ve artık son eğitim bu eğitim de 2 yıllık olacaktı ki... 4 yıl oldu...Bunun nedeni ise o zamanki savaşlar ve öğrenci fazlalığı.Selena:
-Abla 4 yıl sonra sen kaç yaşında olacaksın?
HayalSu:13 yaşımda olacağım.Sen ise 12,5.
Selena: Ama abla 11 yaşımızda buradan çıkmamız gerekiyordu?
HayalSu:Selena!
Selena:Üf Abla! 2 yıl fazla yaşam!
HayalSu: Selena biz burada 14,5 yaşımızda okulu bitiriyoruz.Ama ya diğer dünydakiler ne yapsın onlar belki 21 belki 22 yaşlarındda okulu bitiriyorlar?
Selena: Aaa!? Gerçekenmi?
HayalSu: Elbette.Şükretmelisin.
4 Yıllı Zorlu bir çalışmanın ardından yılın prensesleri seçilecekti.İşte o heyecanlı gün gelmişti!
Selena ve HayalSu kendilerinin prenses olmalarını çok istiyorlardı.
Ve okul müdürü açıkladı: Evet saygıdeğer konuklarımız. Öğrencilerimizin 7 yıllık zorlu çalışmalarından sonra davranış ve eğitimlerine göre prenses seçim listesine girmeye hak kazanmışlardı.Ve her eğitimlerin sonunda olduğu gibi Yine bu sene 2 prenses seçimi yapacağız. Ve işte prenseslerimiz: IŞIK ve İYİLİK Krallığından 2 kardeş HayalSu ve Selena!!!
Kardeşlerin o anki yüzü ve mutlulukları çok güzel ve duyguluydu.Artık kendi krallıklarına dönmek için hazırlıklara başlamışlardı.
Ve 1 yıllık yolculuktan sonra kendi krallıklarına varmışlardı.Anne ve Babaları onları bekliyorlardı.Haberleri almışlardı.Ve artık onlarda krallık savaşlarında savaşabileceklerdi.
kızlar 15 yaşına kadar savaşmışlardı.Artık çok güzel birer peri olmuşlardı. Ama en kötüsü en son ve en önemli sadece prenseslerin yaptığı eğitimi yapmaları zorunluydu. Bu eğitim gerçek ve fani dünyada 1 yıl yaşamaktı.Kardeşler çok heyecan ve korku içinde kalmışlardı. Acaba orada neler olacak?
Gerçek dünyaya sihir ile gitmenin daha güvenli olduğu için sihirle gitmiştiler. Ama e kötüsü orada sihir yeteneklerinin olması ama orada kimsenin yanında kullanmadan yani kısacası sihir yeteneklerini kullanmadan 1 yıl geçirmek… Zor olmalıydı.Çünkü tüm 15 yıl sihir çalıştılar,
Sihir ile büyüdüler. HayalSu çok korkmuyordu.Çünkü o fani dünyaya yanlışlıkla gelmiş ve 2 yıl durmuştu. Peki ya Selena? Çok zor zamanlar geçireceği şimdiden belliydi. Orada bir tane arkadaş edindiler ve ona olup biten her şeyi anlattılar.Kız onlara acıdı.Ve kendi ailesine durumu anlatıp, kendi pastanelerinde çalışıp çalışamayacaklarını sordu.Annesi iyi kalpli biriydi.Vede şansa bakın ki o kadında bir periydi.Buraya gelme nedenini açıkladı:
Ben maalesef yanlışlıkla Sihirli Dünya’nın kurallarına karşı geldim. Ve beni 13 yıllığına buraya Ceza olarak gönderdiler.
HayalSu: Ne zamandır buradasınız?
Kadın cevap verdi: 12 yıldır. Yani Sihirli Dünyaya beraber gideceğiz…
Selena burada yaşayacak bir yer bulduklarından artık korkmuyordu.1 yıl böyle zar zor geçti. Kızlar 16 yaşlarındaydılar. 5 yıl sonra evlilik çağları gelecekti. Periler Merkezinden kızlara tam 5 yıllık görev geldi! 5 yıl boyu tam eğitim göreceklerdi. Vede en sonuncu eğitim olduğu için bu kadar uzun süre verilmiş. Ama 5 yılın sonunda eğitimi başarıyla tamamladıklarında Sihirli Dünyanın prensleriyle evleneceklerdi.
5 yıl… Bu eğitimde Selena çok zarar görmüştü ama geçmişti.HayalSu zar zor tamamlamıştı bu eğitimi. Ve evlilik çağı…
Düğün hazırlıkları başlamıştı bile.Prenslerimizin adı: HayalSu’nun eşin adı Erirtria, Selena’nın eşinin adı ise Firiea idi.
HayalSu'nun çocuğu olmuştu.Güzel bir kız çoccuğuydu.Selena o sıralarda hamileydi.
HayalSu`nun çocuğunun adı Lianaydı. Çok geçmeden Selena'nın da kızı olmuştu.Adı Alexaydı.
Alexa ile Liana Çok güzel geçiniyorlardı.Ama henüz 4 yaşlarındaydılar.Ama anneleri gibi olmaları çok uzun sürecekti.
Alexa: Liana acaba bizde annemler gibi olabilir miyiz?
Liana: Nasıl yani?
Alexa: Acaba onlar gibi prenses olabilir miyiz?
Liana: Bence oluruz.Yani çok çalışırsak oluruz.Teyzemi yani anneni hatırlasana.1 ay içerisinde kendini nasıl da geliştirmiş! Bence önemli olan azim.
Alexa: Eee ne olacak yani biz prenses olamaz mıyız?
Liana:Ay Alexa.Bizim daha ne kadar eğitim alacağımız belli değil.Ay acaba annemler gibi olabilir miyiz?
Alexa: Eee.. Önemli olan azim diyen sen değil miydin?
Liana:Evet Alexa , ama yarının bizlere neler getireceği hiç belli olmaz…
Alexa: Eh aynen ama biz şimdiden tedbirimizi alalım.Gerçekten, yarının bizlere neler getireceği hiç belli olmaz…
İşte birkaç yıl böyle mutlu mesut geçti.Eee nede olsa artık kötülük krallığı yoktu.Ama onlardan birçok kişi vardı…
HayalSu: Evet küçük prensesler okula gitmeye hazır mıyız bakalım?
Selena:Evet Alexa, hadi benim güzel kızım gel, okula kayıt ettirmeye.
HayalSu:Evet Liana.Haydi…
Liana:Ya… anne ama biz ya sizin gibi akıllı öğrenciler olamazsak?
Alexa:Evet teyze, anne cevap versene…
İki kardeş orda birbirlerine baktılar ve aynı anda:Çalışırsanız yenemeyeceğiniz zorluk olmaz.Bunu aklınızdan çıkarmayın…Tamam mı?
Küçük prensesler:Tamam teyze, tamam anne…
Kardeşler küçük prensesleri okula yazdırdılar.Daha sonra okul araç gereçlerini aldılar.Küçük prenseslerin heyecanlarından konuşamıyorlardı bile…Ama saraya vardıklarında bu heyecanlar bir kat daha arttı.Her geçen saniye heyecanları bir kat daha artıyordu.Biran önce yarın olsa da okula gitsek…İkisinin de tek hayali buydu…İşte dakikalar dakikaları kovalamış, saat olmuş, saatler birbirlerini kovalamış, sabah olmuş…İşte bu anda prenseslerin heyecanlarından sanki bayılacaklardı.Ter içinde kaldılar.Ama bir yandan da heyecandan başları ağrıyordu.
İşte ilk gün gayet sakin geçti.Yeni arkadaşlar yeni bilgiler… Bir sürü şey öğrenmişlerdi daha ilk dakikalardan.Hem de ilk gün öyle büyük bir başarı yapmışlardı ki…İlk sınıf birincileri onlar oldu.Onlara çok saygı duyuluyordu, çünkü prenses kızlarıydılar.Ama onlar kendilerini kendileri oldukları için sevilmek isteniyorlardı.Ama bir de İler ki zamanlar akıllarına geldiğinde o zaman bu sevgiye çok ihtiyaçları olacaklarını hatırladılar.O zaman onlar da bu sevilme türüne zar zor istemeyerek de olsa alıştılar.
Böylece yıllar geçti, Mevzunlar töreni geldi.Artık 13 yaşlarındaydılar.Aynı anneleri gibi akıllı güzel ve çalışkan kızlar olmuşlardı…Ve o kadar tesadüf ki onlar da prenses seçilmişlerdi.O günkü heyecanları ilk günkü heyecanlarının 10 katıydı.O günkü heyecanları unutulmaz bir sevinç verdi tüm herkese.Ama ancak bir sorun vardı.En son eğitimi nasıl yapacaklardı?
Alexa: İnanmıyorum Liana, bak prenses olduk artık…
Liana:Evet görüyorum ama maalesef son eğitimi nasıl yapacağımızı düşünüyorum…
Bu eğitimi prensesler annelerinden daha zararsız bir şekilde geçmişlerdi.Ama çok korkunçtu.Gerçek dünyada sihirsiz yaşamak.Birde o şans ki, onların yaşadıkları yer, annelerinin karşısına çıkan genç kızın kızlarıymış…Onlar da hal hatır sormuşlar birbirlerine,bu güne kadar nasıl oldu da anneleri gibi zarar almamışlardı?Sonra konuştular dertleştiler…Ama 1 yıl geçecek gibi değildi.Ama maalesef, prenses olmak için bu zorunlu bir eğitimdi, prenses olmak istiyorlarsa bu aşamayı geçmek zorundaydılar…
Küçük prensesler büyüdüler.1 yıllık zorlu çalışmayı da atlatmışlardı.Ama o gün gene bir heyecan sarmıştı onları.Çünkü evleniyorlardı…O günkü heyecan unutulmazdı.O günü unutan varsa eğer, sihirli dünya’dan atılsın sonsuza dek. Ama o gün 1 yıllık bir düğünün başlangıcı oldu. Çok güzel günler geçirdiler, üzdüler, üzüldüler, güldüler, sırlarını, dertlerini paylaştılar, iyilik yaptılar…yaramazlık yaptılar, uslu durdular… Ama bir de bu hikayenin sonunu getirmeyi başardılar.Kalın sağlayacakla…
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
ELMO
Admin
Admin
avatar

Sanal Hayvan : 25
Sanal Takım : 1
Ruh Hali : 57
Akrep Domuz
Mesaj Sayısı : 870
Doğum tarihi : 25/10/95
Kayıt tarihi : 18/05/09
Yaş : 23
Nerden : İstanbul/Ümraniye
İş/Hobiler : Oyun Oynamak,Site Kurmak
Lakap : Leon

Karakter Puanları
Paylaşım Puanı:
500/500  (500/500)
Karakter Puanı:
500/500  (500/500)
Üye Puanı:
500/500  (500/500)

MesajKonu: Geri: Arkadaşımla Benim Masalım   Çarş. Haz. 03, 2009 9:22 pm

Saçma Ama güzel
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://gamehall.yetkin-forum.com
Zehra
Banlı Üye
Banlı Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 103
Kayıt tarihi : 06/06/09

Karakter Puanları
Paylaşım Puanı:
1/1  (1/1)
Karakter Puanı:
1/1  (1/1)
Üye Puanı:
1/1  (1/1)

MesajKonu: Geri: Arkadaşımla Benim Masalım   C.tesi Haz. 06, 2009 7:01 pm

Betül demiş ki:
sensin saçma!

gıcık! salak manyak:! geek

aynen öyle Smile

ama betüljüm gerçekten saçma olmuş(BİRAZ)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Misafir
Misafir
avatar


MesajKonu: Geri: Arkadaşımla Benim Masalım   Paz Haz. 07, 2009 1:07 pm

ooooooooof......... No
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
fatih
Moderator
Moderator
avatar

Sanal Hayvan : 20
Sanal Takım : 5
Ruh Hali : 45
Mesaj Sayısı : 63
Kayıt tarihi : 12/06/09
Nerden : İST
İş/Hobiler : balık tutma,bisiklete binme
Lakap : Emir

Karakter Puanları
Paylaşım Puanı:
500/500  (500/500)
Karakter Puanı:
500/500  (500/500)
Üye Puanı:
500/500  (500/500)

MesajKonu: Geri: Arkadaşımla Benim Masalım   Cuma Haz. 12, 2009 5:39 pm

saol
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
BeTüL
Co Admin
Co Admin
avatar

Sanal Hayvan : 26
Sanal Takım : 2
Ruh Hali : 45
Oğlak Sıçan
Mesaj Sayısı : 474
Doğum tarihi : 27/12/96
Kayıt tarihi : 10/06/09
Yaş : 22
Nerden : İST
İş/Hobiler : Müzik&Bilgisayar-İnternet&Kitap
Lakap : Betüş

Karakter Puanları
Paylaşım Puanı:
500/500  (500/500)
Karakter Puanı:
500/500  (500/500)
Üye Puanı:
500/500  (500/500)

MesajKonu: Geri: Arkadaşımla Benim Masalım   C.tesi Haz. 13, 2009 8:15 pm

rica ederim
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Arkadaşımla Benim Masalım
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Gamehall'a Hoşgeldiniz :: Hoşgeldiniz :: Sohbet-Geyik-
Buraya geçin: